Çankaya Belediyesi, vatandaşların sosyal ve kültürel yaşama katılımını sağlamak amacıyla hizmet verdiği Çankaya Evlerine yenilerini ekliyor.

Var olan 22 Çankaya Evi’yle bu yıl 20 binden fazla vatandaşa hizmet veren Çankaya Belediyesi, yeni dönemde Bilkent, Mutlukent, Esat, ORAN ve 100. Yıl’da 5 yeni Çankaya Evi’ni hizmete açmaya hazırlanıyor.
Çankaya Belediyesi, vatandaşların hobi ve meslek edinme kurslarına kolayca ulaşabildiği Çankaya Evleri’ne yenilerini ekliyor. Halihazırda 22 Çankaya Evi ile bu yıl 20 bini aşkın vatandaşa hizmet veren Belediye, temelini geçtiğimiz aylarda attığı ve yeni dönemde hizmete girecek 5 yeni Çankaya Evi’nin inşaatında çalışmaları sürdürüyor.
Çankaya Belediyesi, 2016 yılının son üç ayındaki yatırım programı kapsamında temelini attığı Oran Çankaya Evi ve 100. Yıl Çankaya Evleri’nin yanı sıra 2017’de Esat, Mutlukent ve Bilkent Çamlık Çankaya Evlerinin de inşaatına başladı. Yapımı süren 5 yeni Çankaya Evi ile birlikte 27 Çankaya Evi ile Çankayalılara hizmet verecek olan Belediye, buralardan yararlanacak kişi sayısını 5 bin daha artırmayı hedefliyor.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in “21. yüzyılın halkevleri” olarak nitelendirdiği Çankaya Evleri, özellikle semtlerde kolay ulaşılabilir olması sebebiyle bölge sakinlerinden büyük ilgi görüyor. Halkın kişisel ilgi alanlarında kendini geliştirebileceği, meslek edindirme kurslarına katılabileceği Çankaya Evlerinin önemli bir fırsat ve hizmet sunduğunu dile getirdi.