Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile görüşmek üzere giden ANODER (Ankara Oto Galericiler Derneği)Derneği Başkanı İlkay Kalkan ve beraberindeki heyet, dün beklenen görüşmeyi gerçekleştiremedi. Genel Sekreter Yardımcısı ile gerçekleştirilen görüşmedense herhangi bir sonuç alınamadı.

 

VOLKAN ALTINBAŞ / ANKARA – 14 Ocakta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından alınan kararla oto galeri esnafı, idari mahkemeye başvurarak yürütmeyi durdurma kararı alınmasını sağlamıştı. Gerçekleştirilen eylemlerden hiçbir sonuç alamayan esnafa, iş yerlerinin boşaltılması için 1 günlük ek süre tanındı.
Gazetemiz Sonsöz, olayın perde arkasını sizler için araladı.
Otonomi Sitesi yetersiz
Toki tarafından inşa edilen Otonomi Sitesi’ne taşınma kararı, galerici esnafının protesto görüntülerine sebep olmuştu. ANODER Başkanı Kalkan, başkanlığını Aydın Elkoç’un yaptığı Başkent Otomotivcileri Derneği’nce tahsis edilen sitenin, yetersiz olduğunu belirtirken, “5 Bin 323 galeri esnafımız, bu işten ekmeklerini kazanıyorlar. Ancak bizlere tahsis edildiği söylenen sitede, 551 dükkan var. Bu sayı bizler için yetersiz ve bizlere gerekli tahsisat yapılırsa taşınabileceğimizi belirttik. Bizler bu ülkeye vergi veren vatandaşlar olarak, hakkımızı arıyoruz ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz ” dedi.
Yoğunluktan dolayı görüşme gerçekleşemedi
Kalkan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcı ile gerçekleştirilebilen görüşmeden, hiçbir sonuç alınamadığını belirtirken şunları söyledi: “Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek ile görüşmeyi maalesef gerçekleştiremedik. Genel Sekreter Yardımcı ile imkan bulduğumuz görüşmede, bizlerin elindeki yürütmeyi durdurma kararından dolayı, mevcut yerlerimizden çıkartılamayacağımızı ve görüşmelere devam edileceği belirtildi. Başbakanlıktaki görüşmemiz ise, Sayın Yalçın Akdoğan’ın işlerinin yoğun olması sebebiyle gerçekleşemedi.”