Ankara’da yaşayan Afyonkarahisar’lılar yeni dernek merkezlerine kavuştular.

1975 yılında kurulan ve bugüne kadar kendilerine ait bir yeri olmayan Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği nihayet Ataç 1 Sokak 29/16 Kızılay / Ankara adresindeki daireyi satın alarak yeni yerine kavuştu.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan dernek genel başkanı Mehmet Ali Özerkan “Yıllardır özlemini çektiğimiz başkentte bir yerimizin olmasıydı. Bu özlemimizi nihayet sona erdirdik. Daha önceleri neredeyse iftar ve fuar organizasyonları dışında hiç bir hemşehrimizle görüşemiyor, biraraya gelemiyorduk.
Afyonkarahisar’dan gelecek misafirlerimizi karşılayabileceğimiz bir yerimiz yoktu. Bugün artık sevinçle ve gururla söyleyebiliriz ki Ankara’da yaşayan hemşehrilerimizin “artık kendi yerimiz var” diyebileceği gibi, Afyonkarahisar’dan gelecek hemşehrilerimizin de “Ankara’da artık bir yeri var” dedi
.,” Bu yerin alınmasında öncelikle katkı ve destekleriyle her zaman yanımızda olan Ziraat Bankası Genel Müdürü Başdanışmanı Sn. Ali Kılıç’a, Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Sn. Burhanettin Çoban’a, Yenimahalle Belediye Başkanımız Sn. Fethi Yaşar’a, Prof. Dr. Burhanettin Olcay’a, işadamlarımız Muzaffer Özer’e, İbrahim Ulusoy’a, Mustafa Yılmaz Kızılbeyli’ye, İhsan Gençler’e, Süleyman Dursun’a, Sebahattin Dündar’a teşekkür ediyor, Ankara’da yaşayan hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum.” diyen Özerkan ,“Yeni dernek merkezinin 239.418.- TL’ye mal olduğunu ve bu bütçeyi oluşturabilmek adına yönetim kurulu olarak gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade ederek, “8 Mart’ta başlattığımız maratonu, nihayet 6 Nisan Çarşamba günü tapumuzu alarak sonuçlandırdık.
Alış – satış sözleşmelerinin çok özel bir güne rastlaması nedeniyle memnuniyetimiz bir kat daha arttı. Sözleşmemizi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde imzaladık.
Bu da sevincimizi ikiye katladı. Dileğimiz tüm kadınlarımızın her gününü 8 Mart Kadınlar Günü tadında yaşamalarıdır.” dedi.
Dernek Genel Başkanı Özerkan, daha sonra Pazar günü yaptıkları istişare toplantısından söz ederek nasıl bir restore çalışması yapılması gerektiği hakkında büyüklerimizi yeni dernek merkezimize davet ederek görüş alışverişinde bulunduklarını ve en kısa sürede tadilat işlemlerini tamamlayarak, bakanımızın, milletvekillerimizin, Afyonkarahisar protokolümüzün, işadamlarımızın ve tüm hemşehrilerimizin katılımıyla görkemli bir açılış yapacağız dedi.
Özerkan ,” Bundan böyle dernek merkezimiz milletvekillerimizin, bürokratlarımızın, işadamlarımızın ve hemşehrilerimizin bir nevi durağı olacak” diyerek yeni dernek merkezinin tüm hemşerilerine hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundu ve başkentteki tüm Afyonkarahisarlı’larla yeni dernek merkezinde toplanmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.