Cerablus ve Şırnak’ta 34 PKK/PYD’li öldürüldü. Özgür Suriye Ordusu tarafından Cerablus bölgesinde icra edilen harekatı destekleyen unsurlarımıza ateş açtığı tespit edilen terörist gruplara yönelik olarak, koalisyon kapsamında yapılan hava harekatı sonucunda, 25 PKK/PYD üyesi terörist etkisiz hale getirildi, söz konusu terörist gruplarca kullanıldığı tespit edilen 5 bina imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Cerablus ve Şırnak’ta 34 PKK/PYD’li öldürüldü. DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğimizi artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek maksadıyla; 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan “FIRAT Kalkanı Harekâtı” devam ediyor.

Cerablus ve Şırnak’ta 34 PKK/PYD’li öldürüldü. Cerablus harekatı, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM’nin DEAŞ’la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülüyor.

SİVİL HALK KORUNUYOR

Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyeti göstermektedir.

BÖLDEDEKİ GÜVENLİK KAYNAKLARINDAN ALINAN BİLGİ

Şemdinli’de CEDİKAN-SAMANLI arasındaki bölgede güvenlik kuvvetlerimizle PKK/PYD mensubu teröristler arasında çıkan çatışmalar halen devam ediyor.

Irak’ın kuzey bölgesinden de teröristlerce güvenlik kuvvetlerimize yoğun şekilde ateş açılıyor.

Cerablus ve Şırnak’ta 34 PKK/PYD’li öldürüldü
Cerablus ve Şırnak’ta 34 PKK/PYD’li öldürüldü

Bu sabah itibariyle süren çatışmalar esnasında güvenlik kuvvetlerinden bir personel ağır şekilde yaralandı.
Şemdinli’de Halen süren çatışmalarda 7’si ölü, 2’si ağır yaralı (biri kadın terörist) olmak üzere 9 terörist etkisiz hale getirildi.

TOPLAM 34 PKK/PYD MİLİTANI ÖLDÜRÜLDÜ

Cerablus bölgesinde icra edilen harekatı destekleyen unsurlarımıza ateş açtığı tespit edilen terörist gruplara yönelik olarak, koalisyon kapsamında yapılan hava harekatı sonucunda, 25 PKK/PYD üyesi terörist etkisiz hale getirildi.

Şemdinli’de Halen süren çatışmalarda 7’si ölü, 2’si ağır yaralı (biri kadın terörist) olmak üzere 9 terörist etkisiz hale getirildi.

Bu operasyonlarda Türk Silahlı Kuvvetleri toplamda 34 PKK/PYD militanını öldürüldü. Bölgede çatışmaların sürdüğü de ifade ediliyor.

SİVİL HALK ZARAR GÖRMÜYOR
Suriye kuzeyinde icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyeti göstermektedir.