30-4-2016-T.C. ANKARA 27. İCRA DAİRESİ-BASIN 321307

0
105

2016/4 TLMT.
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 30194 Ada No, 13 Parsel No, Ayvalı Mahalle/Mevkii, 13 Bağımsız Bölüm BİNANIN DURUMU; 2 bodrum kat + zemin kat + 3 normal kattan oluşmaktadır, her katta 3 daire mevcuttur, toplam 17 daire vardır, giriş holü, merdivenler, merdiven sahanlıkları mermer, yan duvarlar kağıt görünümlü plastik boyalı, tavanlar plastik boyalıdır, asansör vardır (çalışmamaktadır), ön ve yan cephede açık otopark vardır,
DAİRENİN DURUMU; 2 kattadır, kuzey batı konumludur, giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, pencereler pvc doğrama ve ısı camlıdır, 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, wc, antre, kiler ve balkondan oluşmaktadır, salon ve odalar ile antrenin zemin kaplaması laminat parke, duvarlar kağıt görünümlü plastik boyalı, tavanlar plastik boyalı ve kartonpiyerli, dolap ile tezgah arası seramiktir, genel banyoda duş tesisatı mevcut olup, lavabo ve klozet takılı değildir, evebeyn banyosunda sadece duş tesisatı mevcuttur, her iki banyoda da yer ve duvarlar seramik kaplı, tavan plastik boyalıdır, wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur, yerler ve duvarlar seramik kaplıdır, balkonda kromaj kaplamalı demir korkuluk mevcut olup, yerler mermerdir, ısınma doğalgazlı kombi ile sağlanmakta olup, henüz doğalgaz sayacı ve kalorifer petekleri takılmamıştır, bağımsız bölüm boş olup eksikleri vardır, faydalı kullanım alanı 120,00 m² dir. (Tapu kaydının beyanlar kısmında; Özel güvenlik bölgesi sınırındadır denilmektedir.)
Adresi : Ayvalı Mah, 1831 Sok. No:5/13 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 52/836
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/06/2016 günü 15:10 – 15:15 arası
2. Satış Günü : 09/08/2016 günü 15:10 – 15:15 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu – Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/04/2016