BAŞKENT EKİBİNİN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ HAYATİ SOYDAŞ, 2-0’DAN MAÇI GERİ DÖNDÜRMENİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU VE  TAKIMIN KAZANMA ARZUSUNU BEĞENDİĞİNİ SÖYLEDİ.

Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan ancak ilerleyen haftalar içinde kaybettiği puanlarla bu hayalinden tamamen uzaklaşan Ankaragücü, play-off şansını da git gide zora sokuyor. Son olarak Bucaspor karşısına mutlak galibiyet için çıkan başkent ekibi, kazandığı 3 penaltının ikisini gole çevirerek 1 puanı bile güçlükle kurtardı ve çok değerli 2 puan yitirdi.
Cezası nedeniyle seyirci desteğinden yoksun olarak maça başlayan sarı-lacivertliler, henüz 3’üncü dakikada kazandığı penaltı atışını kullanan Emrah’ın, topu kaleci Kemal Mert’e teslim etmesiyle bir golden oldular. Karşılaşmanın ilk yarısını 2-0 geride kapayan Başkent ekibi, ikinci yarıya baskılı bir tempo ile girdi ancak, oyunu rakip alanda sürdürmesine rağmen forvet elemanlarının tam olarak hücum organizasyonunda yeterli ve becerikli olamamaları nedeniyle gol yollarında fazla etkili görünmediler. Bunda Bucaspor kalecisinin yerinde müdahaleleri de büyük rol oynadı. Ankaragücü, yenilgiden son dakikalarda bulduğu Sertan’ın iki penaltı golüyle kurtulabildi.

ankara-1
Yeni teknik direktör Hayatı Soydaş 2-2 sona eren karşılaşma ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede. takımın kazanma arzusunu beğendiığini ve maçı geri döndürmenin önemine değinerek, “Bizim açımızdan çok önemli bir maçtı. Oyuna kazanma istek ve arzusu ile başladık. Penaltı kaçırdık ama yediğimiz goller de bize hiç yakışmadı. Kalecinin degajı ve iki pasla gol yedik. Basit hatalar yaptık ve geri düştük. Rakibimiz bizi öyle eze eze ya da bol pozisyona girerek öne geçmedi. Bizi üzen nokta bu. Yaptığımız hataların farkındayız. Zaten futbol hatalar oyunu ama bazı şeyleri de daha yerinde ve ciddi olarak yapmak zorundayız” dedi.
Takım halinde oynama konusunda iyi sinyaller verdiklerini söyleyen Soydaş, “Maçta hamle olarak kullandığımız oyuncular bizi mutlu etti. 2 gol yememize rağmen biraz şansımız olsaydı bu maçı kazanabilirdik. Oyuncularımızın kazanma hırs ve arzusundan ayrıca oyunu bırakmama ciddiyetinden son derece memnun oldum. Yediğimiz gollerden sonra oyun disiplininden koptuğumuz anlar oldu ancak, çabuk toparlandık. Maçtan mağlup olarak ayrılsaydık, özgüveni kaybetme adına çok ciddi sıkıntılar yaşayabilir, psikolojik çöküntüye girebilirdik. 2-0’dan maçı geri döndürmek kolay değildi. Bu konu çok önemli. Oyuncularımı son dakikalardaki üstün gayretlerinden dolayı yürekten kutluyorum” şeklinde konuştu.