ANTALYA’da CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında yaptıkları incelemelerde, 340 bin seçmenin bulunduğu ilçede, 7 bin 210 seçmenin buharlaştığını, il genelinde ise 23 bin 800 seçmenin kayıp olduğu açıkladı.
CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, ilçe yöneticileriyle birlikte CHP Antalya İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında, 1 Kasım seçimleri öncesinde bazıları CHP üyesi çok sayıda seçmenin yine buharlaştırıldığını öne sürdü. Bir kişinin kişisel hırsı, kini ve talebi nedeniyle tekrar seçime gidildiğini öne süren Ahmet Kumbul, 1 Kasım seçimi kapsamında yürüttükleri çalışmalar kapsamında, YSK’nın açıkladığı ve askıya da çıkarılan seçmen listelerine göre Muratpaşa’da 340 bin 806 kişinin oy kullanacağını söyledi. Başkan Kumbul, Antalya il genelinde 23 bin 800 seçmenin buharlaştığının tespit edildiğini söyledi.
İLÇEDE 7 BİN 210 KİŞİ BUHARLAŞMIŞ
Haziran seçimlerinin seçmen listelerinin kesinleştiği nisan ayından bu yana Muratpaşa’ya yeni gelen seçmen sayısının 18 bin 925, giden seçmen sayısının ise 16 bin 271 kişi olduğunu belirten Kumbul, ilçe seçmen sayısında 2 bin 654 kişilik bir artış yaşadığını dile getirdi. İlçeden giden seçmenler arasında tıpkı geçen seçimde olduğu yine bir tuhaflık olduğunu savunan Kumbul, şöyle konuştu:
“7 bin 210 seçmenimiz buharlaşmış. Yani haziran seçmen listelerinde var olan 9 bin 61 seçmenimiz başka illere, ilçelere taşınmış ve Muratpaşa’dan ayrılmış. Ancak 7 bin 210 seçmenimiz ise ülkemizin hiçbir yerinde kayıtlı değil. Yani yok olmuşlar. Elbette vefat eden, askere giden seçmenlerimiz var. Ancak birkaç ay içinde ortaya çıkan bu büyük rakam bizi endişelendirdi. Yok olan seçmenlerimiz arasında yaptığımız taramada 221 kişinin partimiz üyesi olduğunu gördük. İçlerinde çok iyi tanıdığımız arkadaşlarımız, eski yöneticilerimiz de var. Nasıl oluyor da haziranda oy kullanan bu insanlarımız 2 ay içinde birden yok oluyor? Bu verdiğimiz rakam sadece bir ilçede.”