23-6-2016-T.C. BEYPAZARI (SULH HUKUK MAH.) 369439)

0
75

T.C. BEYPAZARI (SULH HUKUK MAH.)
SATIŞ MEMURLUĞU
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2016/1 SATIŞ
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Beypazarı ilçesi Ayvaşık mahallesinde kain , tapunun 402 ada 20 parselinde kayıtlı üzerinde meşe,Antep fıstığı, çetlenbik,ayva,inir iğde erik ceviz ve elma dan oluşan değişik yaşlarda toplam 47 adet ağacı bulunan,yine üzerinde 30 m. derin sondaj kuyusu ve 2 adet keson kuyu,1 adet sulama havuzu ve 42,00 m2 miktarlı 1 katlı yığma binası bulunan tarla ( TAPU KAYDINDA BU PARSEL ALEYHİNE 402 ADA 19 PARSEL LEHİNE 192,15 M2 KISMINDA İRTİFAK VARDIR) şerhi bulunmaktadır
Adresi : Beypazarı Ayvaşık mahallesi Karapınar mevkii
Yüzölçümü : 8.180 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : TARLA
Kıymeti : 115.313,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/07/2016 günü 09:30 – 09:40 arası
2. Satış Günü : 22/08/2016 günü 09:30 – 09:40 arası
Satış Yeri : BEYPAZARI ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT SEÇİM KALEM ODASINDA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/06/2016
Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de (BASIN 369439) www.bik.gov.tr