23-3-2016-T.C ANKARA 27. İCRA DAİRESİ(283473)

0
248

2015/19080 ESAS
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Özellikleri : Ankara İL Yenimahalle İlçe, 61910 Ada No, 2 Parsel No, İvedik Mahalle/Mevkii. 26 Bağımsız.
Bölüm Daire binanın 6. katında yer almakta olup, giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar mobilya, pencereler pvc doğrama olup, ısı camlıdır, bağımsız bölüm, 4 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, 2 adet balkon ve antreden oluşmaktadır. Islak hacim zemin kaplamaları seramik kaplıdır, tüm oda ve salonun zeminleri laminant kaplı, duvarlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır, mutfakta yerler seramik kaplı, duvarlar saten alçı üzeri plastik boyalı, tavanlar plastik boyalı ve kartonpiyerlidir, mutfakta, ahşap dolap ve mermer tezgah mevcut olup, tezgah üstünde ahşap dolaplıdır, mutfak dolabı ile tezgah arası duvar seramik kaplamalıdır, banyoda yer ve duvar seramik kaplı, tavan asma tavanlıdır, banyoda sadece duşa kabin dolaplı lavabo, klozet mevcuttur, wc de yer ve duvarlar seramik kaplı, hela taşı ve lavabo mevcuttur, balkonlarda yerler seramik kaplı, korkuluklar kromaj kaplı doğramadır, net faydalı kullanım alanı balkonlar dahil 145 m2 d ir.

Adresi : İvedik Mah. 1297 Cad. 1284 Sok. Nevbahar Sitesi 8 F Blok No:26 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 56/23496
İmar Durumu : Var
Kıymeti :280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/04/2016 günü 15:35 -15:40 arası
2. Satış Günü : 24/05/2016 günü 15:35 -15:40 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu – Ankara
Adliyesi MERKEZ / ANKARA

Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde(10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarım dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil İle sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü madde gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/19080 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 14/03/2016