Türkiye’nin çocuklardan oluşan en büyük çevre hareketi Çevre Çiçekleri Keçiören’de en geniş kapsamlı ağaç dikim törenini gerçekleştirdi. 

Türkiye’nin çocuklardan oluşan en büyük çevre hareketi Çevre Çiçekleri Keçiören’de en geniş kapsamlı ağaç dikim törenini gerçekleştirdi.
2071 ağacın toprakla buluştuğu törene Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, STK temsilcileri ve çocuklar katıldı. Çevre dostu belediyecilik kapsamında Ovacık Mezarlık Arkası Ağaçlandırma Alanında gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi; “Bu güzel bahar gününde çevre çiçekleri olarak güzel bir etkinliğe imza atmak için buradayız. Bu içinde bulunduğumuz alan 178 bin m²lik büyük bir park olacak, bugün bu alandaki ilk ağaç dikme törenimizi gerçekleştiriyoruz. İlk adımda 2071 ağacı toprakla buluşturuyoruz, sizin de dikili bir ağacınız olacak, yıllar sonra buraya geldiğinizde bugünü ve bu etkinliği hatırlayarak toprakla buluşturduğunuz ağacın gölgesi altında oturacaksınız. ” Etkinlikte neden 2071 ağaç dikildiğine yönelik ise Başkan Ak şunları söyledi; “Anadolu’nun Türkleştiği ve Müslümanlara açıldığı tarih olan 1071 Malazgirt Zaferi bizlerin şanlı tarihinde ayrı bir öneme sahiptir. Sizlere emanet edeceğimiz bu cennet vatan için, 2071 vizyonu anısına 2071 fidanı toprakla buluşturuyoruz.

FACEBOOK YORUMLARI