CAN YAYINLARI’NIN KURUCUSU ERDAL OZ’UN ANISINI YASATMAK ICIN AILESI TARAFINDAN HER YIL DUZENLENEN ERDAL OZ EDEBIYAT ODULU, YENI SAHIBINI BULDU. ERDAL OZ EDEBIYAT ODULU 2015 SECICI KURUL BASKANI FERIDE CICEKOGLU VE CAN YAYINLARI GENEL YAYIN YONETMENI SIRMA KOKSAL’IN KONUSTUGU BASIN TOPLANTISINDA, 2015 ERDAL OZ EDEBIYAT ODULU’NUN ORHAN PAMUK’A VERILDIGI ACIKLANDI. (ISTANBUL, DHA)

 Ödül, 15 Eylül 2015, Salı günü Pera Palas’ta düzenlenecek törenle ’a teslim edilecek.

İSTANBUL, CAN Yayınları’nın kurucusu Erdal Öz’ün anısını yaşatmak için ailesi tarafından her yıl düzenlenen Erdal Öz Edebiyat Ödülü, yeni sahibini buldu. Erdal Öz Edebiyat Ödülü 2015 Seçici Kurul Başkanı Feride Çiçekoğlu ve Can Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Sırma Köksal’ın konuştuğu basın toplantısında, 2015 Erdal Öz Edebiyat Ödülü’nün Orhan Pamuk’a verildiği açıklandı.
Feride Çiçekoğlu, Turgay Fişekçi, Kaya Genç, Handan İnci, Asuman Kafaoğlu Büke, Oğuz Demiralp ve Can Yayınları adına Sırma Köksal’dan oluşan Seçici Kurul, bu yıl sekizincisi verilecek olan ödülün, roman sanatına verdiği emek ve edebiyatımızın dünyaya açılmasındaki katkıları nedeniyle Orhan Pamuk’a layık görüldüğünü açıkladı. Ödül, 15 Eylül 2015, Salı günü Pera Palas’ta düzenlenecek törenle Orhan Pamuk’a teslim edilecek.
Her yıl bir üyenin ayrılıp, bir başkasının katılımıyla yenilenen jüri, altı yıldır jüride bulunan ve 2015 komitesinin başkanlığını yürüten Feride Çiçekoğlu’nu uğurlayarak Sibel Irzık’ı selamlayacak. 2008 yılından bugüne verilen ödül, Handan Börüteçene’nin gerçekleştirdiği bir ödül heykelciği ve 15.000 TL’den oluşuyor. Erdal Öz Edebiyat Ödülü bugüne dek, Gülten Akın, Nurdan Gürbilek, İhsan Oktay Anar, Şavkar Altınel, Murathan Mungan, Cemil Kavukçu ve küçük İskender’e verilmişti.(DHA)

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...