ELMADAĞ İCRA DAİRESİ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2016/304 TLMT.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İl, Elmadağ İlçe, İsmetpaşa Mahallesi 210 Ada, 30 Parsel, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Dükkan olup, kuzeybatı cepheli, bodrum+zemin+4 katlı betonarme, asansörlü/Kaloriferli (doğalgaz) binanın zemin katı, vitrin alüminyum doğrama, duvarlar alçı üzeri yağlı boya, tavanı taş yünü asma tavan, wc+lavabo ve mutfak olup, 14 nolu bağımsız bölüm dükkan ile birleştirilmiş, 120 m2 lik dükkan 7-8 yıllık, 34/405arsa paylı
Adresi : İsmetpaşa Mah. Arif Çalış Cd. No:48/13 Elmadağ / ANKARA
Yüzölçümü : 405 m2
Arsa Payı : 34/405
İmar Durumu :Yola Mesafesi 5 m, Bitişik nizam 5 katlı konut alanı
Kıymeti : 111.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/10/2016 günü 10:30 – 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/11/2016 günü 10:30 – 10:35 arası
Satış Yeri : Elmadağ Adliyesi 1. Kat Mezat Salonu
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/304 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/08/2016
Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de (BASIN 416151) www.bik.gov.tr

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...