Microsoft Türkiye ve GoDaddy arasında imzalanan anlaşma kapsamında, KOBİ’ler yıllık satın alımlarda ilk yıl için ayda 2,99 TL’ye GoDaddy danışmanlığında kendi internet sitelerine sahip olacak

İSTANBUL – Microsoft Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, şirket, KOBİ’lere bilişim alanında çözüm ortağı olma hedefiyle dünyanın lider internet alan adı servis sağlayıcılarından GoDaddy ile stratejik iş birliği anlaşması imzaladı.

Anlaşma kapsamında KOBİ’ler, e-posta, kurumsal web sitesi, alan adı, Word ve Excel dosyalarını internet üzerinden düzenleme, dosya saklama ve paylaşımı gibi içeriğe sahip Microsoft’un Office 365 servisinden yararlanarak, yıllık satın alımlarda ilk yıl için ayda 2,99 TL’ye işlerini internette yönetebilecekler.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, şirket olarak Türkiye’nin Ar-Ge yatırım ve 2023 vizyonu doğrultusunda çalışmalara yön vererek KOBİ’lerin büyümesi için yeni çözümler ve iş birlikleri hayata geçirdiklerini belirtti. Türkiye’nin, dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girebilmesi için KOBİ’lerin teknolojiyle güçlenmesi ve yenilikçi teknolojileri daha etkin biçimde kullanması gerektiğine vurgu yapan Özmen, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin en büyük ekonomilerden biri olması için KOBİ’lerimizin dünyaya açılması ve rekabet gücüne sahip olması çok önemli. Bugün sürdürülebilir büyüme ve etkin rekabet gücü için her zaman söylediğimiz gibi teknoloji bir lüks değil bir gereklilik. KOBİ’lerimiz son teknolojileri ön görülebilir maliyetlerle, çok büyük başlangıç yatırımları yapmadan, kullanmak istiyor. Biz de KOBİ’lerimizin verimlilik ve üretkenlik artışlarına katkıda bulunmak üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz.”

“Yüzde 10 daha fazla teknoloji, 15 milyar dolar daha fazla gelir demek”

 Özmen, Türkiye’de toplam girişim sayısının yüzde 99’unu KOBİ’lerin oluşturduğuna dikkati çekti. Boston Consulting Group (BCG) araştırmasına göre, Türkiye’deki KOBİ’lerin yüzde 10 daha fazla teknoloji kullandıklarında 15 milyar dolar daha fazla gelir elde edip 360 bin kişilik ilave istihdam sağlayacaklarına işaret eden Özmen, şunları kaydetti:

“KOBİ’lerin rekabet avantajı elde ederek verimlilik ve karlılıklarını artırmaları konusunda yenilikçi teknolojiler önemli bir yer tutuyor. Biz de Microsoft olarak üzerimize düşeni yapıyor ve KOBİ’lerin teknolojiye daha fazla dahil olmaları için stratejik iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. GoDaddy ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında Microsoft Office deneyimini bulut teknolojisiyle birleştiren Office 365 servisini KOBİ’lerle buluşturuyor, işlerini internetten yönetmeleri için onlara destek oluyoruz. Microsoft’un Office 365 bulut teknolojisi ile işletmeler hem maliyet hem de rekabet avantajı kazanıyor.”

 “Sürdürülebilir başarı teknoloji ile mümkün”

 GoDaddy EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi de Türkiye’nin hızla büyüyen internet kullanıcı nüfusu ile şimdiden bölgedeki en büyük internet penetrasyonuna sahip ülkelerden biri haline geldiğini ifade etti.

Tüketicilerin ve işletmelerin ürün ve servisleri her gün daha da artan bir biçimde internette aradıklarını ve müşterilerin bu ihtiyaç ve isteklerini karşılamanın kurumlar için artık bir gereklilik haline geldiğini belirten Maruzzi, şunları kaydetti:

“Bu paket ile altyapı maliyetine gerek kalmadan işletmelerin, en hızlı ve uygun koşullarda teknolojiye ulaşmaları için avantajlı bir çözüm getiriyoruz. KOBİ’lerimizin verimliliğini ve karlılığını artıracak bu iş birliğini teknolojinin öncü kurumu Microsoft Türkiye ile gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Günümüz şartlarında sürdürülebilir başarının teknoloji ile mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda, Türkiye’deki küçük işletmelere dijital ekonomide büyümeleri için doğru araç ve çözümler sunmak, onların tüm dünyada daha fazla müşteriye ulaşmaları ve 7 gün 24 saat faaliyet göstermeleri için yardımcı olmak en önemli hedefimiz.”