Acı haber bu defa

Türk Hava Kuvvetleri ile Azerbaycan Hava Kuvvetleri’nin ‘Turaz Şahini 2015’ tatbikatının devam ederken, bir uçağın düştüğü ihbarı yapıldı.
Konya’daki 3’üncü Ana Jet Üssü’ndeki tatbikat dün sabah başladı. Saat 09.50 sıralarında Konya- Aksaray karayolunun 22’nci kilometresinde Ortakonak Mevkii’nde bir eğitim uçağının düştüğü ihbarı yapıldı. Bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildi.
VALİ: PİLOTLARDAN
BİRİ ATLADI
Konya Valisi Muammer Erol, askeri eğitim uçağının düştüğünü öğrendiklerini belirterek, “Görgü tanıklarına göre pilotlardan birinin atladığı bilgisini aldık. Diğerinden bilgimiz yok” dedi. Vali Erol, ardından askeri uçağın düştüğü 2’nci Ana Jet Üssü’ne yakın olan Ortakonak Mahallesi bölgesine hareket etti
GENELKURMAY
BAŞKANLIĞI: 2 ŞEHİT
Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yaptığı açıklamada, kazada 2 pilotun şehit olduğunu bildirdi. Açıklamada şöyle denildi:
“1’inci Ana Jet Üs Komutanlığı / Eskişehir’den, 05 Mart 2015 günü saat 08.58’de, planlı eğitim uçuşu için kalkış yapan 112’nci Filoya ait bir adet F-4 E 2020 uçağı saat 09.50’de Konya Atış Sahasında henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğramıştır. Maalesef iki genç kahraman pilotumuz şehit olmuştur. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Türk Milletine baş sağlığı ve sabırlar dileriz. Konu ile ilgili idari ve adli soruşturmaya başlanmıştır.Konya’dan geldi

FACEBOOK YORUMLARI