Euroleague erkeklerde, Atina’da Olympiakos’ a konuk olan Fenerbahçe Ülker muhteşem bir oyunla rakibini yenip grubunda liderliğe yükseldi.
Basketbol severler Cuma gecesi iki önemli maçı seyretti ekranda. 2 takımımız Fenerbahçe Ülker ile Anadolu Efes deplasmanda grubun birincisi ve ikincisi ile çok önemli maçlara çıktılar. ÇSKA- Anadolu Efes maçı gecenin ilk gösterisiydi. Efes kazandığı takdirde gruptan çıkma da önemli avantaj elde edecekti.
Maça Efes iyi başladı ve ilk periyodu önde kapattı. İkinci periyotta toparlanan Rus ekibi maçta dengeyi sağladı. İkinci yarı da çekişmeye sahne oldu. 2 takım iyi oynayıp basketbol severleri mest ettiler. Son periyotta da çekişme devam etti. Son 3 dakikada 3 sayı önde olan ÇSKA bulduğu iki üçlükle son iki dakikaya 9 sayı farkı yakaladı. Efes karşılık verdi ama yetişemedi.
Gecenin ikinci maçı Olympiakos ile Fenerbahçe Ülker arasındaydı. Maç büyük çekişme içinde başladı. Fenerbahçe müthiş savunma yaparak rakibinin silahlarını etkisiz hale getirdi. İkinci periyot ta toparlanan Yunan ekibi maça ortak oldu.
İkinci yarı Sarı lacivertliler sert savunmalarına devam ettiler. Öyle ki ilk 5 dakika da rakibine 2 sayı atmasına izin verdi sarı lacivertliler. Periyotun sonunda rakibine yakalansa da maçın kontrolü Fenerbahçe”de idi.
Son periyotta aynı düzen içinde geçti. Fenerbahçe” nin tek sıkıntısı serbest atışlardı. Fenerbahçe takım olarak çok iyi hatta mükemmel oynadı. Her oyuncu kendi görevini en iyi şekilde yaptı. Maçın yıldızı Goudoluck’ tı
*** *** ***
Bursa iyi oynuyor ve bol da gol atıyor. Bu karşılaşmada da iyi oynayıp golleri sıraladılar. Maçın ilk yarısında Bursa yüklendi golü buldu. İkinciyi ararken kalesinde iki gol gördü. İyi oyununa devam etti. Balıkesir 2 yüzde yüz golü kaçırınca, yeşil beyazlılar 2 gol ile atamayana atarlar dedi.
Konya ile Kasımpaşa maçında futbol yoktu maçta ama sportmenlik vardı. Bir hava topunda Babel yerde kaldı. Top kaleci Kaya”ya geldi. Kaya topu taca atmak istedi, beceremedi, arkadaşı kontrol edemeyince top Donk’a geldi. O da önde olan kalecinin üstünden aşırarak golü attı. Hakem golü verince saha karıştı.
Kasımpaşa”nın hocası Şota olaya müdahale etti. Kasımpaşalılar kenara açılıp Hasan Kabze’nin golü atmasını seyrettiler. Maçı Konya kazandı ama esas kazanan sportmenlikti.