2-3-2016-T.C.ANKARA 27. İCRA DAİRESİ(265030)

0
115

2013/222 TLMT.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 18851 Ada No, 9 Parsel No, Hasköy Mahalle/Mevkii, 18 Bağımsız Bölüm Dükkan 1. bodrum katta, güney cephede yer almaktadır, giriş kapısı demir doğrama olup, giriş cephesinin demir doğramalı cam çerçeveli ve demir panjurludur, bağımsız bölüm iş yeri olarak kullanılmakta olup, arka kısmında çay ocağı ile wc yer almaktadır, dükkanda zemin seramik kaplı, duvarlar ve tavan fasarit boyalı, tavan kartonpiyerlidir, dükkanın çay ocağı olarak kullanılan bölüm ve devamındaki wc de yer ve duvarlar seramik kaplı, tavan plastik boyalıdır, dükkanın alanı kadar alt kısmında depo olarak alan mevcuttur, depoda yerler seramik kaplı, duvar ve tavanlar plastik boyalıdır, net faydalı kullanım alanı, 45 m² dir.
Adresi : Hasköy Mahallesi, Emek Sokak İle Üçpınar Caddesinin Kesiştiği Arat Apartmanı, No:2/18 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü: 45 m2
Arsa Payı: 68/1778
İmar Durumu: Var
Kıymeti: 60.000,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü: 12/04/2016 günü 15:10 – 15:15 arası
2. Satış Günü: 10/05/2016 günü 15:10 – 15:15 arası
Satış Yeri: Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu – Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/222 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/02/2016