İSTANBUL – Ford, 180 PS güce ve 2.0 lt TDCI PowerShift otomatik şanzımana sahip Mondeo’yu satışa sundu.

Ford’un açıklamasına göre, şirket Yeni Focus, Mondeo, Fiesta Red&Fiesta Black ve C-MAX modellerinin ardından, 180 PS güç sunan 2.0 lt TDCI PowerShift otomatik şanzımana sahip Mondeo’yu pazara sundu.

Bu yılın başında Türkiye’de lansmanı yapılan ve ilgi toplayan yeni Ford Mondeo’da, 1.5-litre EcoBoost 160 PS benzinli ve 1.6-litre TDCI 115 PS dizel motorlara ek olarak 2.0-litre TDCI 180 PS dizel seçeneği yer alıyor.

Euro 6 emisyon normlarını karşılayan Mondeo 2.0-litre TDCI versiyonunda, 6 ileri çift kavramalı PowerShift otomatik şanzıman bulunuyor.

Mondeo’nun 2.0 TDCI motoru da 4.8 lt/100 kilometrelik ortalama yakıt tüketimiyle segmentinde öne çıkıyor. 180 PS güç sunarak Mondeo ürün gamının en güçlüsü olan 2.0 litrelik turbo dizel TDCI motor 400 Nm tork üretiyor.

EuroNCAP’ten 5 yıldızlı güvenliğe sahip yeni Mondeo’nun hava yastıklı arka emniyet kemerleri, otomotiv sektöründe bir ilk olma özelliğine sahip. Arka koltuklarda bulunan bu sistem, yolculara yeni bir koruma teknolojisi sağlıyor.

Yeni Mondeo’da sürücü ve ön yolcu için ön ve yan hava yastıkları, yan perde hava yastıkları ve sürücü diz hava yastığı standart olarak sunuluyor.

Düşük hızlarda öndeki araca çarpmayı engelleyen “Aktif Şehir İçi Güvenlik”, “Kör Nokta Uyarı”, “Şerit Takip”, “Şeritte Kalma Yardımcısı”, “Sürücü Dikkat Takip” sistemleri de yeni Mondeo ürün gamında sunulan diğer teknolojiler arasında yer alıyor.

Sedan gövde seçeneğiyle Style ve Titanium donanım seviyeleriyle sunulan yeni Mondeo 2.0 TDCI 180 PS PowerShift’in, 147 bin liradan başlayan anahtar teslim satış fiyatı bulunuyor.