Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 19 Mayıs Stadı’nın yenilenmesi, amatör sporlara yönelik destek ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın stat talebine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ankara-19-mayis-stadi--i9055519 Mayıs Stadı’nın bu yıl içerisinde yıkılarak yenisinin yapılacağını ve stadın Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca inşa edileceğini dile getiren Gökçek, “Bu konuda çalışmalar son aşamasında. Ümit ediyorum bu yıl içinde temeli atılacak ve yeni stat birkaç yıl içinde de tamamlanacaktır” açıklamasında bulundu.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’dan 19 Mayıs Stadı’nın yıkılması halinde maçlarını Osmanlı Stadı’nda oynamak istedikleri yönünde talep olduğunu anlatan Gökçek, şöyle konuştu:

“Kendilerine Ostim Stadı’nı vereceğimizi söyledik. Osmanlı Stadı’nın bir sezon boyunca iki takımı kaldırması mümkün değil. Beşiktaş’ı örnek veriyorlar da Beşiktaş iki maçlık, geçici olarak sahayı kullandı. İki maçlık olsa sorun değil ama bir sezon boyunca o sahada iki takımın oynaması zor görünüyor.”
Amatör sporların, belediyelerin destekleriyle ayakta durduğunu belirten Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesinin de amatör sporların gelişimine önemli katkılarını olduğunu ifade etti.