Çankaya Belediyesi son bir ay içerisinde toplam  bin 568 sokak hayvanını tedavi etti. Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli uzman veterinerler tarafından gerçekleştirilen tedavi hizmetlerinde, sokak hayvanlarının her türlü sağlık sorunu giderilmeye çalışılıyor.

Türkiye’nin en büyük barınağı olan Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi  son bir ay içerisinde bin 568 sokak hayvanına çeşitli tedavi işlemleri uyguladı. Merkezin son bir ayda karma, bronchin ve kuduz aşısı yaptığı hayvan sayısı ise 570. Sokak hayvanlarını birçok hastalığa karşı koruyan kısırlaştırma tedavisi ise 222 hayvana uygulandı.

 ONLARIN DA SICAK YUVAYA İHTİYACI VAR

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden son bir ay içerisinde sahiplendirilen hayvan sayısı 41’de kaldı. Kış aylarının başlamasıyla birlikte sahiplenme oranının düştüğüne dikkat çeken yetkililer, sahipsiz hayvanların kış dönemlerinde sokakta yaşama şartlarının daha güç olduğuna ve sıcak bir yuvaya daha çok ihtiyaç duyduklarına dikkat çekerek, vatandaşları sokak hayvanlarını sahiplenmeleri konusunda duyarlı olmaya davet etti.