FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı, Meclis’i ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde anlamlı bir nikâha ev sahipliği yaptı.

Kahramankazanlı gaziler arasında yer alan 22 yaşındaki Mehmet Ünal dünyaevine girdi. Ünal’ın nikâhını Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk kıydı.

15 Temmuz gecesi darbeci hainlere karşı verdiği destansı mücadele ile tarihe altın harflerle geçen Kahramankazan’da, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde anlamlı bir nikâh kıyıldı.

Damadın babası da gazi

Kahramankazan’ın 92 gazisi arasında yer alan 22 yaşındaki Mehmet Ünal ve Saniye Aydın hayatlarını birleştirdi. Kahramankazan Belediyesi Nikâh Salonu’nda gerçekleştirilen nikâh törenine genç çiftlerin aileleri ve arkadaşları katıldı. Gazi Ünal’ın nikâhını Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk kıydı.

15 Temmuz gazisi Sevgililer Günü’nde dünyaevine girdi
15 Temmuz gazisi Sevgililer Günü’nde dünyaevine girdi

Dünya evine giren gazi Mehmet Ünal’ın babası Haydar Ünal da 15 Temmuz gecesi darbeci hainlerin açtığı ateş sonucu yaralanarak gazi olmuştu. Mehmet Ünal ve babası Haydar Ünal, açılan ateş sonucu bacağından yaralanmıştı. Gazi Mehmet Ünal, Hacettepe Üniversitesi’nde memur olarak işe alındı.

Ülkemize ve ilçemize hayırlı olsun

Genç çiftin nikâhını kıyan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, genç çifte bir ömür boyu mutluluklar diledi. Kıydığı bu nikâhın Kahramankazan’a ve tüm Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını dileyen Başkan Ertürk, “Mehmet kardeşimiz ve babası Haydar kardeşimiz 15 Temmuz gecesinde darbeci hainlere karşı verdiğimiz mücadelede simgeleşen vatan evlatlarından. Onların bu mutlu gününde nikâhlarını kıymaktan onur duydum. Gönüllerindeki sevgileri ve yüzlerindeki tebessümleri bir ömür boyu silinmesin inşallah” diye konuştu.