Alışveriş merkezleri ve markalar bayram, tatil, yaz-kış demeden yılın 365 günü müşterilerinin memnuniyeti için çaba gösteren perakende çalışanlarının günü olan 12 Aralık’a özel bir Mağazacılar Günü hazırladı.

Türkiye’de sayıları 2 milyonu geçen perakende sektörü çalışanları “12 Aralık Mağazacılar Günü”nü birbirinden renkli etkinliklerle kutluyor. Birçok marka ve mağaza , çalışanlarına 12 Aralık’a özel indirim yapacak. Bazı markalar ise özel çekilişle personeline hediye dağıtımı, mağazalarda canlı müzik dinletileri ve fotoğraf yarışmaları düzenleyecek.

Sektörde faaliyet gösteren federasyon ve bağlı derneklerin başkanları da, “Mağazacılar Günü” için mesajlar yayınladı. Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kurşun, 12 Aralık’ın “perakendenin kahramanı” mağaza çalışanlarının en özel günü olduğunu söyledi ve ekledi:

“Temsil ettiğimiz alışveriş merkezlerinden gıda perakendecilerine, kategori mağazalarından yeme içme sektörüne kadar perakende sektörünün tüm dallarıyla birlikte el ele, mağazacılarımıza hak ettikleri güzellikte bir gün yaşatmak için gayret sarf ediyoruz. Temsil ettiğimiz sektörde emek veren 2 milyonu aşkın çalışanın 12 Aralık Mağazacılar Günü’nü en içten duygularımla kutlarım.”

“Sektörün bugünlere gelmesinde çalışanların katkısı büyük”

TAMPF’ı oluşturan dernek başkanları da “12 Aralık Mağazacılar Günü” ile ilgili şu görüşleri dile getirdiler:

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Sektörün bugünlere gelmesinde alışveriş merkezlerindeki iş ortaklarımız olan mağazalarımızın çalışanlarının da katkısı çok büyük. Bu bağlamda tüm sektörün ve mağazacılarımızın 12 Aralık Mağazacılar Gününü kutluyor ve büyük bir özveriyle çalışan arkadaşlarımızın her birine tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

“Çalışanlarımız, markalarımızın görünen yüzü”

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo da açıklamasında, “Mağazalarda çalışan arkadaşlarımızı markalarımızın yüzü kabul ediyor, onlara ayrı bir önem veriyoruz. Amacımız, yaptığı işten zevk alan, kendini sürekli geliştiren, markasına değer katan, işinden heyecan duyan mağazacılar yetiştirmek. Bu büyük heyecanı hep yaşayan ve yaşatan tüm sektör mensuplarının Mağazacılar Günü kutlu olsun” dedi.

“Çalışanlarımızın mutluluğu bizi başarılı kılıyor”

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir de, “Bizi tüketicimizle buluşturan, esas yüzümüz mağazalarımızdaki, marketlerimizdeki, restoranlarımızdaki çalışanlarımız. Çalışanlarımızın mutluluğu ve işlerini severek yapmaları, bizim de yatırımlarımızı başarılı kılıyor. Perakende sektörünü tüketicimizle buluşturan tüm çalışanlarımızın Mağazacılar Günü’nü kutluyorum” mesajını verdi.

“Çalışanlarımız yenilikleri müşterilerimizle buluşturuyor”

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu da mesajında, “Biz ne kadar yenilik geliştirirsek geliştirelim, mağazalarımızda bu yeniliklerimizi müşterilerimizle buluşturanlar, mağaza çalışanlarımız. Bu sebeple en önemi kaynağımız olan çalışanlarımız aslında tüm başarımızın da sırrı. Bizleri bugüne getirenlerin Mağazacılar Günü’nü kutluyorum” dedi.

“Çalışanlarımızın gününü kutluyorum.”

Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer de mesjında şunları söyledi: “Sektörün büyümesinde verdikleri hizmet ve katkılarıyla, markalarımızın başarısında büyük payı bulunan, her zaman gece gündüz en iyi hizmeti vermek için çaba gösteren, mesleğine gönülden bağlı çalışanlarımızın 12 Aralık Mağazacılar Günü”nü kutluyorum. “