12-8-2916-T.C.ANKARA 27. İCRA DAİRESİ 404172

0
61

T.C.ANKARA 27. İCRA DAİRESİ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2016/6751 ESAS
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Ankara İl, Keçiören İlçe, 30034 Ada No, 5 Parsel No, Güçlükaya Mahalle/Mevkii, 19 Bağımsız Bölüm BİNANIN DURUMU; 2 bodrum, zemin ve 13 normal katlıdır, her katta 5 daire olmak üzere 24 daire vardır, yol kotu ile bina girişi arasında 2 daire boyu kot farkı olup sokaktan daireye sokağa kadar uzanan merdiven ile çıkılmaktadır, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven yan duvarları hazır sıva ve üzeri fasarit kaplıdır, 19 NOLU MESKENİN ÖZELLİKLERİ; 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, wc ve 2 adet balkondan oluşmaktadır, salon, antre, mutfak ve odaların zemini laminant parkedir, banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır, salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır, mutfak, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramiktir, tüm duvar-tavan birleşimleri kartonpiyerlidir, tavanlar fasarit sıvalıdır, mutfakta mermerit tezgah ve eviye, tezgah altında ve üstünde laminant ahşap mutfak dolabı mevcuttur, mutfak çıkışlı balkonu mevcut olup pvc ile mutfak alanına katılmıştır, banyoda Hilton lavabo, duş teknesi ve kabini, batarya takımı ve süzgeci ile klozeti vardır, wc de seramik lavabo ve tuvalet taşı vardır, iç kapılar kontrplak pres kapıdır, pencereler ve balkon kapısı pvc dir, dış kapı çeliktir, kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir, net kullanım alanı 97 m² dir, mesken iki cepheli güneş görür, borçlu oturmaktadır, 19 nolu kömürlük eklentisidir.
Adresi : Güçlükaya Mah. Pınarlı Sok. No:3/19 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 97 m2
Arsa Payı : 66/1484
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : İSTİSNADIR.
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/09/2016 günü 15:22 – 15:25 arası
2. Satış Günü : 25/10/2016 günü 15:22 – 15:25 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu –
Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6751 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 03/08/2016
Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de (BASIN 404172) www.bik.gov.tr