12-8-2016-T.C.ANKARA 27. İCRA DAİRESİ405411

0
90

T.C.ANKARA 27. İCRA DAİRESİ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2016/6741 ESAS
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Ankara İl, Keçiören İlçe, 32114 Ada No, 4 Parsel No, Ayvalı Mahalle/Mevkii, 5 Bağımsız Bölüm Binanın Durumu; 4 bodrum, zemin ve 3 normal katlıdır, her katta 3 er daire olmak üzere toplam 26 daire vardır, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven yan duvarları 1,20 metre yükseklikte mermer ve üzeri fasarit kaplıdır. 5 Nolu Meskenin Özellikleri; 3 ada, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, wc ve 1 adet balkondan oluşmaktadır, salon ve odaların zemini laminant parke, antre, mutfak, banyo ve tuvalet zemini seramiktir, salon ve odaların duvarları alçı sıva üzeri plastik boyadır, antre duvarları dekoratif taş, bir kısım oda ve mutfak duvarları desenli kağıt kaplıdır, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramiktir, tüm duvar tavan birleşimleri kartonpiyerdir, tavanlar fasarit sıvalıdır, mutfakta granit tezgah ve çelik eviye, tezgah altında ve üstünde balon kapak ahşap mutfak dolabı mevcuttur, banyoda Hilton lavabo, yerden duş teknesi ve kabini, batarya takımı ve süzgeci ile klozeti vardır, wc de tuvalet taşı vardır, seramik lavabo dışarıdadır, iç kapıları panel pres kapıdır, pencereler ve balkon kapısı PVC dir, dış kapısı çeliktir, kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir, balkon dahil net faydalı kullanım alanı, 90 m² dir. Mesken 2 cepheli ve güneş görür şekildedir, meskende borçlu oturmaktadır, 5 nolu kömürlük eklentisidir.
Adresi : Ayvalı Mah. Saygı Sok. No:3/5 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 50/1572
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : İSTİSNADIR.
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/09/2016 günü 15:10 – 15:13 arası
2. Satış Günü : 25/10/2016 günü 15:10 – 15:13 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu – Ankara
Adliyesi MERKEZ / ANKARA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. 1/2 tapu harcı i le teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6741 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 03/08/2016
Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de (BASIN 405411) www.bik.gov.tr