Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-01-04 14:47:12Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Biz 10 Temmuz’daki Olağanüstü Büyük Kurultayla hem tüzüğümüzü değiştirecek, hem de seçim yapacağız. Bunun dışında hiçbir kurultay tarihini tanımıyoruz.

Olağanüstü Büyük Kurultay kapsamında, 19 Haziran gününü açıklayıp kaos imalatı yapan, MHP’yi paralel hesap ve yönlendirmeyle ele geçirmeyi planlayanlara da asla, hiçbir şart altında itibar etmeyeceğiz, izin vermeyeceğiz, dikkate almayacağız” diye konuştu. Çay toplama sahnesine tepki gösteren Bahçeli, “Rize’de çay toplayıp Kırşehir’de defalarca devlet başkanı diye tarif ettiği Erdoğan’ı hararetle alkışlayan bir hukukçu mantığının yönettiği bir kurumdan başka bir sonuç zaten beklenemezdi. Yargıtay’ın Sayın Başkanı çayı topladığına göre herhalde demini almasını bekleyecek, siyasi cirit oynarken giydiği yandaş ceketi üzerine tam gelecektir. Bu nadir bulunur değerli şahsiyetin sanıyorum, harman yerlerinde saman savurması, biçerdöver üzerinde poz vermesi, çizme giyip pancar sulaması, kasketi takıp pamuk toplaması, yetmiyorsa fındık işine girmesi an meselesidir ve beklenmelidir” dedi.
MHP lideri Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. PKK’lı teröristlerin günlüklerinin ele geçirilmesinin ardından konuya ilişkin haberlerin medyada yer almasını eleştiren Bahçeli, “Bu esnada aylardır ateş ve ölüm hattında kısılıp kalan Nusaybin’de, az sayıda teröristin teslim sahneleri medyaya servis edilmiştir. Günlükleri ele geçirilen bazı teröristlerin ise anne ve babalarıyla kavuşma anları ekranlardan ve gazetelerden boy boy gösterilmiş, sanki büyük bir başarıymış gibi takdimi yapılmıştır. Şehit anaları iki göz iki çeşme ağlarken, bu sahnelerin nispet yaparcasına gösterimi neye ve hangi amaca hizmettir? Ne yapalım Sayın Başbakan, sen söyle bize; şehit anaları ağlarken, teröristlerin aileleriyle özlem gidermelerine, kucaklaşma fotoğraflarına methiyeler mi düzelim” diye konuştu.