Çevre ve doğal afetler konusunda çocukları bilinçlendirmek için eğitim programları düzenleyen Karşıyaka Belediyesi, eğitim yılının ilk yarısında 10 bin öğrenciye ulaştı. Çocuklara, deprem ve afet anında ne yapacakları, çevreyi korumak için nasıl bir yol izleyecekleri uygulamalı olarak anlatıldı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Bilinçli ve duyarlı bir nesil yetiştirmek için eğitimlerimiz sürecek” dedi.

Karşıyaka Belediyesi, öğrencileri çevre ve afet gibi konularda bilinçlendirmek amacıyla eğitim çalışmalarına ağırlık verdi. 2014 -2015 öğretim yılının ilk yarısında, Karşıyaka Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından, 22 okulda yaklaşık 4 bin öğrenciye çevre bilinci aşılandı. Okulları tek tek ziyaret eden ekipler, 4. sınıf öğrencisi olan miniklere görsel materyaller eşliğinde eğitim verdi. Çocuklara; çevre kirliliğinin önlenmesi, doğal kaynakların önemi, ambalaj atıklarının ve elektronik atıkların geri kazanımı, kullanılmış bitkisel atık yağlar, atık piller ve enerji tasarrufu gibi konularda bilgi aktarıldı.
-DEPREME DE HAZIRIZ-
Meydana gelebilecek olası doğal afetlere karşı da öğrencileri bilinçlendiren belediye, Doğal Afetler Simülasyon Eğitim Merkezi bünyesinde, 2014 – 2015 öğretim yılının ilk yarısında 6 bin öğrenciye ve 300 öğretmene uygulamalı eğitim verildi. Eğitimlere katılan öğrenciler; olası deprem, sel veya yangın gibi afet anlarında, kendilerini ve çevrelerini koruyabilecekleri teknikler konusunda bilinçlendi.

FACEBOOK YORUMLARI