Yenimahalle Belediyesi, şehir dışından gelen çok sayıda hastaya da hizmet veren Onkoloji Hastanesi önünde 2009 yılından itibaren çorba dağıtmaya devam ediyor.

Yaz kış sabah 06.30 ile 09.00 saatleri arasında ücretsiz çorba dağıtım aracı ile çorba dağıtımı yapan belediye ekipleri bugüne kadar 1 milyon 67 bin hasta ve hasta yakınının içini ısıttı.
Günde 600 hasta ve hasta
yakınına ikram ediliyor
Ekiplerimiz her gün 600 hasta ve hasta yakınına çorba ikramı yapıyor diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Hasta yakınlarının sağlıklarıyla sürdürdükleri zorlu mücadelede bir kase çorbayla bir an olsun vatandaşlarımızın içini ısıtabiliyorsak ne mutlu bizlere. O çorbada emek var sevgi var” dedi.
“Hijyenik bir ortamda hizmet veriyoruz”
Ankara dışından gelen ve Onkoloji Hastanesi’nde tedavi olan hasta ve hasta yakınlarının konaklama sıkıntısına son veren Onkoloji Konuk Evi’nden de bahseden Yaşar, “128 yatak kapasiteli Onkoloji Konuk Evi’mizde şuana kadar toplamda 9 binin üzerinde vatandaşımızı ağırladık. Sadece Türkiye’den değil, Suriye’den, Irak’tan, Azerbaycan’dan, Makedonya’dan ve Arnavutluk’tan da gelen hasta ve hasta yakınlarımız da var. Bizim kapımız herkese açık. A’dan Z’ye tam donanımlı konuk evimizle, hijyenik bir ortamda hizmet veriyoruz” diye konuştu.
Yaşar, Ayrıca konuk evinde kalan vatandaşlara ücretsiz olarak 3 öğün yemek verildiğini ve hasta servisleriyle hastaneye ulaşımlarını sağladıklarını da belirtti.
“Hizmet sayesinde sabahları kahvaltı yapma imkânı buluyoruz”
Çorba sırasında hizmetten ve Onkoloji Konuk Evi’nden duyduğu memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise, sunulan hizmetler hakkında düşüncelerini dile getirdi.