Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat,”Yapacağımız 1-2 takviye ile ikinci yarı daha iyi çalışarak 6, 7; olursa ilk 5’i zorlayacağız” ifadesini kullandı.

Spor Toto Süper Lig’in 16. haftasında, Bursaspor’u 3-1 mağlup ettikleri maçla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, “Güzel bir maç oldu. İyi oyunla yenince daha da güzel oluyor. Tüm takım çok iyi mücadele etti. Az iş çıkarmadı çocuklar ama daha yukarıya oynamak istiyoruz. Yanılmıyorsam Fenerbahçe maçı kadar pozisyonumuz var. İlk yarı Vedat’la rakip yarı sahaya inerek gol yolları aradık, bunda da başarılı olduk. Ancak, ilk yarının sonuna doğru ve ikinci yarının başında Vedat, kaçırdığı goller nedeniyle demoralize olunca onun yerine Serdar’ı oyuna alarak 3 çabuk oyuncu ile oynamak istedik. Zorlu bir periyodu geride bıraktık ama bundan sonra daha zoru bizi bekliyor. Üstelik iklim koşulları ikinci yarı maçlarını daha da zorlaştıracak. Yapacağımız 1-2 takviye ile ikinci yarı daha iyi çalışarak 6, 7; olursa ilk 5’i zorlayacağız” ifadesini kullandı.

Ankara futbolu için Gençlebirliği ve Ankaragücü’nün olmazsa olmaz olduklarını hatırlatan Özat, “Beni tatmin eden tek şey oyuncularımın gelişmeye çalıştığını görmek. Bu benim için çok önemli. Bir yerde konu oldu. Nasıl ki Fenerbahçesiz Galatasaray olamazsa, Gençlerbirliğisiz Ankaragücü, Ankaragücüsüz de Gençlerbirliği olamaz. Başkent takımlarından daha fazla olması lazım ligde, ama ondan önce bu şehre bir stat gerekli.

Başkentinden şampiyon çıkaramayan tek ülke biziz. Geçmişi cumhuriyete dayanan Gençlerbirliği’ni 41 yıldır bu kulübü çok iyi yöneten, yarı sahada takıma antrenman yaptırmak için bir çuval un verip bugünlere getiren bir insanın da daha güzel günler görmesi gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.