Ankara Süper Amatör Lig’inde, şampiyonluğu büyük ölçüde etkileyebilecek zirve yarışındaki kritik maçta; lider Sincan Belediyespor, kendisini 3 puan geriden takip eden Yenimahalle Belediyespor’la evinde 1-1 berabere kalarak çok önemli iki puan kaybetti.

Son haftalarda gösterdiği performansı beğeni toplayan Yenimahalle ekibi bu karşılaşmada da istekli ve etkili bir futbol ortaya koydu. Rakip kalede daha fazla görünen, daha fazla gol pozisyonuna giren hep onlar oldu.

Ancak yakaladıkları çok müsait pozisyonları değerlendiremediler. Sincan Belediyespor ise rakibi kadar üretken olamadı. Birkaç atak dışında organize ve etkili bir oyun ortaya koyamadı.

Bu sonuçla, her iki takım da sezon bitimine 6 hafta kala şampiyonluk mücadelesinde büyük bir yarış içinde olacak. Sincan Belediyespor 51 puanla liderliğini korurken, ikinci sırada bulunan Yenimahalle Belediyespor da 48 puanla iddiasını sürdürüyor.

STAT: Sincan Fatih Çim Saha
HAKEMLER: Alper Akarsu (**), Rifat Ergan (**), Levent Taşdelgen (**)
SİNCAN BELEDİYESPOR: Burak (**), Berkay (**), Serhat (*) [Hasan (**), dk 20], İlker (***), Kaan (**), Emrah (**), Ömer (*), Abdullah (*) [İsmail (**), dk 67], Mehmet (**), Emre (**), Müslüm (***) [Batuhan (?), dk 86]
YENİMAHALLE BELEDİYESPOR: Emre Can (**), Erhan (***), Mert (**), Hidayet (**), Ali (**), Kadir (***), Doğukan (***), Çağrı (**) [Fazlı (*), dk 64], Tayfun (**) [Mustafa Aydemir (*), dk 76], Hasan (**) [Ozan (?), dk 83], Osman (**)
SARI KARTLAR: Ali (Yenimahalle Belediyespor)
GOLLER: Doğukan (dk 34) Yenimahalle Belediyespor; Müslüm (dk 43)
Sincan Belediyespor